Звукоізоляція міжкімнатних дверей
Міжкімнатні двері, як випливає з назви, покликані відокремлювати приміщення один від одного, розмежовувати простір. Однак крім естетики, вони зобов'язані забезпечувати достатню звукоізоляцію.
Тотальна звукоізоляція. Не обов'язково встановлювати у всіх кімнатах звукоізолюючі двері. Вибери саме ті частини приміщення, де захистити себе від шуму дійсно необхідно: спальня, дитяча кімната, робочий кабінет, музична студія ...
Сучасні технології виготовлення щитових дверей припускають заповнення внутрішнього об'єму картоном, покладеним подібно до бджолиних стільників - отримуємо двері з кращого звукоізоляцією. У порівнянні з деревиною, сам картон менш пружний і менш схильний до передачі звуку.
Якщо ви плануєте використовувати двері з алюмінієвого профілю, то слід пам'ятати про його високу звукопровідності. Але він займає близько 10-15% від площі двері, тому внесок самого профілю в звукоізолюючі властивості двері невеликий. Важливіше заповнення. Якщо це одинарне скло - досягається звукоізоляція дверей буде дуже низькою. Інша справа склопакет (розташовані «бутербродом» два, три або більше стекол з повітряними прошарками між ними) або сендвіч-панель, яка складається з спіненого матеріалу (пінопласту, пінополістиролу і т.п.), облицьованого пластиком. Показники однокамерного склопакета (з 2-х стекол) і сендвіч-панелі досить високі, а двокамерного (з 3-х стекол) - майже ідеальні для більшості приміщень в будинку.
На світлині:
Звукоізоляція розсувних дверей нижче орних хоча б через зазору, який неминуче є між зрушуються полотнами.
Хороші показники мають солідні фільончасті двері з масиву твердих порід деревини. Адже, за інших рівних умов, чим важче двері, тим кращий захист від шуму вона забезпечує. Однак в будь-якому випадку, звукоізоляція міжкімнатних дверей невисока: існуючий рівень шуму знижується на 10-20 дБ.
Дуже ефективним є використання дверей з подвійним притвором. Полотно із зовнішнього боку має виступаючі краї (фальци, або «наплав»), які додатково притискаються до площини коробки, найчастіше в комбінації з полімерним ущільнювачем.