Спорудження ​Житомира

Житомирська в'язниця - спорудження вельми поважного віку. Чи не застаріла конструкція?

- Перші постояльці прибутку в тюремний замок ще в 1913 році. Так що скоро в'язниця відзначатиме сторіччя свого існування. За весь цей час з неї жодного разу нікому не вдалося втекти. Значить, не застаріла. До речі, чи знаєте ви, що спільного між знаменитим Кельнським собором в Німеччині і житомирської в'язницею?

Все интересные и главные события в Житомере собраны на портале zhytomyr-online.com и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.

- Те, що й собор, і в'язниця стоять на ... дубових палях. А при будівництві цих споруд для особливої міцності в розчин додавали яєчний жовток.

- У в'язниці, крім підслідних, містяться і злочинці, засуджені до довічного ув'язнення ...

- На сьогоднішній день їх близько 300 осіб. Це максимальна кількість, яку може вмістити в'язниця. У Бердичівській виправно-трудовій колонії № 70 в приміщенні колишнього карцеру сидить ще близько 30 довічників. На моє глибоке переконання, збирати в одному місці таку велику кількість людей, яким по суті нічого втрачати, нерозумно. Більш того - небезпечно. Це міна сповільненої дії!

- Які умови утримання засуджених до довічного ув'язнення?

- Все довічники сидять в приміщеннях, що належать до максимального рівня безпеки. Крім сумнозвісного Онопрієнка, всі сидять по двоє. Згідно з інструкцією, на кожного покладено 4 кв. м площі. Але так як в відведеному для них блоці немає восьмиметрових, а є дев'ятиметрові камери, то адміністрація мимоволі дарує засудженим додатковий метр життєвого простору. Проте, не дивлячись на найсуворіші умови утримання, в камери іноді навіть призводять жінок.

- Звідки така інформація?

- Я чув записи телефонних розмов, зроблених СБУ-шниками, в яких представники тюремної адміністрації, засуджені і деякі особи з волі спокійно, як пересічну комерційну угоду, обговорювали кількість, терміни поставки жінок і ціну питання. На жаль, зловити на гарячому любителів «полунички» поки не вдалося.

Взагалі для утримання такого контингенту ув'язнених потрібні спеціально розроблені камери, які проектувалися б з урахуванням рекомендацій психологів, медиків, адміністрації. Камери, при будівництві яких використовувалися б останні досягнення техніки з точки зору неможливості втечі або зв'язку злочинця з зовнішнім світом. На сьогоднішній день таких камер в Україні немає. І, наскільки мені відомо, жодна проектна організація їх не розробляє. А кількість відбувають вищу міру покарання в Україні стає дедалі більше і вже становить 1767 чоловік.

Похожие страницы