​ВІННИЦЯ

ВІННИЦЯ, ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І ЗЕМЛЯ СЕРЕДНЬОГО І Східному Поділлі

На історію Поділля - землі, розташованої між Галичиною і Підкарпатським на заході і Дніпровської височиною центральної України на сході - сильно вплинула його близькість до степу. Згідно Первинною літописі Поділля було заселено декількома українськими племенами, а за часів правління князя Олега і князя Ігоря воно стало частиною держави Київської Русі. Коли влада Київської Русі ослабла під тиском монголів, вона втратила інтерес до східної Поділля, і регіон став маршалом Галичини.

Самые важные интересные события в городе Винница собраны на лучшем портале и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Західна Поділля (сьогоднішня Тернопільська область) разом з Галичиною залишалася при династії Романовичів, а середня і східна Поділля управлялася безпосередньо татарської Золотою Ордою. Політична ситуація змінилася в середині 14-го століття, коли литовці перемогли татар в Синіх Водах (1363) і захопили середню Поділля. З середини XV століття Поділля була улюбленою мішенню татарських набігів. Коли вони зменшилися, родюча область залучила польських колоністів з північного заходу, які заповнили вакуум політичної влади. Пізніше Поділля Середнього і Східного зіграло важливу роль в козацькому гетьманській державі, створеному гетьманом Богданом Хмельницьким, і було резиденцією двох козацьких полків: Брацлавського і Вінницького. У 1699 році Поділля була взята Польщею. У 1712 році після невдалого повстання козацькі полки були розформовані. З другим поділом Польщі (1793 г.) середня і східна Поділля була перенесена до складу Росії. Кам'янець-Подільський став адміністративним центром Подільської губернії і Подільської єпархії. Українське національно-культурний рух повільно розвивалося в Поділля, головним чином в кінці 19-го століття. Його центрами були Кам'янець-Подільський і Вінницький ... Дізнайтеся більше про землю Середнього і Східного Поділля та її історії, відвідавши такі записи:

Поділлі. Історико-географічний Нагорний район південно-західної України, що складається із західної частини лісостепового поясу. Поділля на південному заході омивається річкою Дністер, за якої лежать Покутсько-Бессарабська височина і Підкарпаття. На півночі він перетинається з історичною областю Волині, де Подільська височина спускається в Малу поліс і поліс. На заході вона омивається річкою Верещиця, за якою тягнеться Сіанская низовина.

Похожие страницы