​Фізико-географічний регіон

Фізико-географічний регіон, розташований між Карпатами на південному заході, покутсько-бессарабською височиною на сході, Подільською височиною з її субрегіоном, опілянською височиною, на північний схід і плато Розтохія на півночі. На північно-заході Підкарпаття переходить до Сіанської низовини. Довжина Підкарпаття (за винятком Сіанської низовини) становить 250 км; ширина коливається від 30 км на південний схід до 60 км на північному заході, приблизно на площі 10 тис. кв. км. Підкарпаття займає приблизно п'яту частину історичних районів Галичини і Буковини і має населення близько 1,4 млн. Чоловік. Міста в передгір'ях Карпат загалом невеликі.

Самые интересные и важные события в городе Днепр и области собраны на портале dnepryes.com.ua и доступны в любое удобное время бесплатно и без регистрации.

Великі міста знаходяться на певній відстані від Карпат: Самбір, Дрогобич, Стрий, Калуш, Івано-Франківськ, Коломия, Чернівці. Протягом тривалого часу всі великі міста мали адміністративні, торговельні та промислові функції. Історичний вплив деяких міст як українських культурно-просвітницьких центрів поширився далеко за межі їхніх безпосередніх територій .... Місто (2010 поп 240 458), районний центр і столиця Івано-Франківської області, важливий залізничний та автомобільний вузол, і зараз другий за величиною місто в Галичині. Називається Станиславів до 1939 р. І Станіслав до 1962 р., Знаходиться в Підкарпатті поблизу впадіння Бистриці Надвірнянської річки і Бистриці Солотвинської річки. Станислав був заснований у 1662 році на місці колишнього села Заболотів польським магнатом А. Потоцьким, який назвав його за своїм сином Станіславом. У 1663 році йому було надано права Магдебурзького права. Місто було добре захищене стінами і цитаделлю (відновлено в середині 18 століття) і було щільно забудовано. Палац Потоцьких був завершений у 1672 році, а в 1695 році - у міській ратуші. Після захоплення Кам'янця-Подільського в 1672 році Станиславів захищав південно-східні межі Речі Посполитої від турків і татар. Станислав був також процвітаючим культурним центром. У 1669 р. Там була заснована філія Краківської академії; у 1722 році він був перетворений в коледж єзуїтів ...

KALUSH. Місто (2010 р.н. 67,887) та районний центр, в і під юрисдикцією Івано-Франківської області, розташований у Калуській депресії на річці Сивка. Вперше згаданий у Галицько-Волинському літописі 1241 року, у 1549 році він отримав права магдебурзького права. Під австрійським і польським правлінням Калуш був повітовим містом. Його швидке зростання на початку 19 століття було зумовлене видобуванням кам'яної солі в її околицях. Оскільки виробництво солі впало, місто скоротилося, а в другій половині 19 століття населення зросло дуже мало (1857 р. 8000; 1914 р. - 9000). Її стан покращився з розвитком калійно-сольового видобутку та переробки на базі багатих калійсько-холинських калійних родовищ, а до 1970 року його населення зросло до 40,7 тис. Сьогодні основними галузями міста є хіміко-металургійний конгломерат Оріана, залізобетонний комплекс і металообробний комплекс. Там розташований Калуський політехнічний коледж.

Похожие страницы