ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ І ЦЕНТРАЛЬНА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ І ЦЕНТРАЛЬНА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
Територія центральної поліс, також відома як Житомирська поліс, на півночі України була заселена ще в період верхнього палеоліту (10 000-8000 рр. До н.е.). До кінця 1-го століття нашої ери він був зайнятий плем'ям деревлян. Вони жили на південний схід і південь від річки Прип'ять, і їх головними містами були Коростень та Овруч. Фактично, лінія Ясельда-Прип'ять, яка зараз утворює етнічну кордон між українцями і білорусами, давно позначала племінні території. У 10-12 століттях центральна Полісся входила до складу Київської Русі, а потім Владимирско-Волинського князівства і Галицько-Волинського князівства. Після розпаду Галицько-Волинської держави вся поліс увійшла до складу Литви. В середині 15 століття велика частина регіону управлялася київськими князями Олелковічамі.
Самые важные интересные события в городе Житомир собраны на портале zhytomyryanka.info и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.
Після Люблінського союзу в 1569 році поліси була розділена: північна частина залишилася у Великому князівстві Литовському, тоді як південна частина була придбана Польщею. Поліс придбала значення в історії України під час татарського завоювання лісостепу в 13-м столітті і кримсько-татарських набігів після середини 15-го століття. Велика частина українського населення лісостепу шукала притулок в полісі, яка була менш вразлива для нападу. Після поділу Польщі вся поліс була включена до складу Російської імперії. Цей регіон, включаючи Центральну поліс, був самою покинутій і найбіднішою частиною українських територій у складі Російської імперії. Експедиції, які висушували деякі частини регіону, і залізничний транспорт привели до значного поліпшення економіки поліса в 19 столітті.