Як Відкрити міжкімнатні двері

Як підібрати засіб для дерева? Просочення, блакиті, морилки, масла - що є що, і для чого

Ця стаття - найкраща інструкція для тих, хто хоче «пофарбувати» щось дерев'яне, але зовсім не розбирається в лакофарбових матеріалах. Або відмінно розбирається в просоченнях і антисептики, але деколи не знає, як коректно відповісти особливо допитливим «грамотіям». Як взагалі зрозуміти, наскільки якісно той чи інший засіб для дерева? Ми розповіли те, про що мовчать виробники.

Хоча б раз у житті кожен зіткнеться з тим, що потрібно буде купити лак для підлоги, перефарбувати полки або стільницю, оновити зовнішній вигляд дерев'яних дверей. Якщо зі звичайними фарбами і лаками все більш-менш ясно, то зорієнтуватися у всіх антисептиках, грунтах і просоченнях, та ще й різних виробників, дуже складно.

Для початку розберемося в термінах.

Що таке просочення і морилки, що таке масло і блакить?

Просочення - це будь-який засіб, яким просочують деревину для поліпшення і збереження її властивостей. Так можна назвати що завгодно: від антисептика, покликаного захистити дерево від біопораженій, до речовини, що додає колір - адже всі ці склади просочують дерево.

Морилка - це речовина, яким обробляють деревину для зміни її кольору, додання певних декоративних, захисних або грунтуючих характеристик. При цьому морилкою часто називають і речовини, що виконують тільки одну з перерахованих функцій.

Тобто поняття ці кілька розмиті, слова просочення і морилки можуть бути синонімами, але іноді це принципово різні матеріали. Простіше справа йде з термінами блакить і масло.

Лазур - це декоративне прозоре засіб, окрашивающее і підкреслює структуру дерева і захищає його від шкідливих впливів. Блакитні покриття можуть бути різними: наприклад, в лінійці виробника Belinka є 4 блакиті для різних потреб і сфер застосування: Lasur і Toplasur, Interier і Exterier.

Масло для дерева - це звичайне натуральне (читай: безпечне) масло, іноді з добавкою мінерального, яке застосовується для захисту дерева без зміни його природного вигляду. Масла незамінні для таких важкооброблюваних твердих порід деревини як: дуб, тик, модрина.

Похожие страницы