Як Правильно Ставити Пластикові Вікна
Будинки хочеться відчувати себе затишно, і щоб створити комфортну атмосферу, необхідно подбати про наступне: утеплення, міцних стінах, надійної даху і якісної вентиляції. Якщо ви побудували теплий будинок з натурального каменю, який простоїть століття, але не зробили там вентиляцію, жити в ньому буде дуже незручно. Відсутність або недостатність вентилювання призводить до псування обробки, несучих конструкцій і появи захворювань у мешканців. У цій статті ми розповімо, як провести грамотну установку вентиляційної труби в приватному будинку і міській квартирі.
Установка вентиляційної труби
У приватному будинку питання вентилювання житлових і технічних приміщень стоїть на першому місці. По можливості його слід вирішити до настання холодів, щоб накопичився за зиму на стінах і вікнах конденсат не завдав шкоди. Для цього потрібно правильно вибрати і встановити повітропровід.
вибір воздуховода
Перш за все необхідно підібрати повітропровід. Залежно від матеріалу, з якого він зроблений, змінюються експлуатаційні характеристики. Найважливіше в цій справі - правильно розрахувати розмір і вибрати типу труби, а впоратися з монтажем не складе труднощів.
Вибір треба здійснювати з урахуванням положень відповідного СНиП, в якому говориться, що вентиляційні труби повинні оперативно видаляти відпрацьоване повітря з приміщень. Щоб зробити це можливим, треба розрахувати довжину і діаметр повітроводів, відштовхуючись від площі приміщень, їх призначення і т.д. Наприклад, в кухні повітря забруднюється швидше, отже, його потрібно швидше виводити назовні. А ось в передпокої або вітальні заміщення можна зробити повільніше.
Повітроводи можуть бути виготовлені з цегли, оцинкованої сталі, нержавіючої сталі, алюмінію або високоміцного пластика. У кожного з матеріалів є свої переваги і недоліки. Однак який би вид ви не вибрали, труба повинна бути міцною, довговічною, несприйнятливою до атмосферних змін і температурних перепадів.
При виборі також можна відштовхуватися від складності установки воздуховода і вартості його подальшого обслуговування. Серйозних відмінностей в технології установки різних видів труб немає, і монтаж здебільшого різниться лише формою і розмірами вихідного отвору для труби, який потрібно буде зробити в стіні, перекритті або покрівельний пирозі.