Установка Пластикового Вікна в Дерев'яному Будинку

Чому пітніють вікна в будинку

Щасливі власники пластикових вікон нерідко скаржаться на ефект конденсації вологи на поверхнях склопакетів і задаються в зв'язку з цим цілком законним питанням про те, чому потіють вікна в будинку. Спробуємо розібратися з цим питанням і визначитися з причинами утворення конденсату, після чого можна буде зайнятися пошуком способів боротьби з ним.

проявляється в наступному вигляді:
поява конденсату в ранкові години (приблизно з 8 до 11 годин);
запотівання вікон в зимову пору і під час похолодань;
запотівання вікна в одній з кімнат (у всіх інших кімнатах появи конденсату не спостерігається).

Даний ефект полягає в тому, що на склі утворюється безліч дрібних крапельок, які, об'єднуючись в більші, стікають на підвіконня невеликими струмочками і створюють на ньому водяні патьоки.

Окремі користувачі вважають, що причину запотівання вікон слід шукати в самих пластикових конструкціях і намагаються вирішити питання шляхом пред'явлення претензій до фірм-виробникам виробів.

Насправді ж основною причиною появи конденсату на вікнах є кліматичні умови, які вважаються у більшості користувачів цілком комфортними і визначають режим експлуатації віконних пакетів.
Природа появи конденсату

Конденсат по своїй фізичній суті є продуктом переходу охолодженого речовини (води) з пароподібного стану в рідке. Подібне перетворення (перехід води з одного агрегатного стану в інше) відбувається завдяки наявній на кордоні двох суміжних середовищ різниці температур (в нашому випадку - це скло, що розділяє вулицю і квартиру).

Таким чином, спостерігається наступне

1 Чим більше різниця температур по різні боки від внутрішньої обв'язки встановленого у вашій квартирі склопакета - з тим більшою ймовірністю ви можете очікувати появи конденсату на склі.
2 Інтенсивність утворення конденсату залежить певною мірою також і від вологості повітря в приміщенні (довго киплячий чайник, наприклад, завжди викликає запотівання вікон на кухні).

Похожие страницы