Історико- географічна територія Полтавської області

КВІНТЕССЕНЦІАЛЬНО УКРАЇНСЬКА ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

Історико-географічна територія на Лівобережній Україні, Полтавська область зіграла вирішальну роль в історії української нації в її сучасний формує період XIX - початку XX століть. Колишня земля козацького гетьманської держави, з 1825 року Полтавська область взяла на себе провідну роль в українських цивільних справах за межами Чернігівської області, яка була культурно і політично домінуючим регіоном в 18 столітті. Економічна безпека і привілеї маєтку, якими користувалися місцеві поміщики, і присутність ряду козацьких офіцерських сімей надали їм незалежність для збереження українських традицій в ідеології і повсякденному житті і для збереження українського характеру людей, які жили в їх маєтках. 

Самые важные интересные события в городе Полтава собраны на портале poltava-future.com.ua/ru и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Серед інших видатних діячів культури Іван Котляревський, засновник сучасної української літератури, народився і працював в Полтаві. Крім самої Полтави в регіональні культурні та політичні центри увійшли такі міста, як Гадяч, Лубни, Миргород та Прилуки, а також садиби таких дворян, як Дмитро Трощинський, Василь Капніст, Галагани, Тарновські та інші. Суспільство цих сімей виявилося сприйнятливим до ідей Тараса Шевченка і Кирило-Мефодіївського братства. Це також допомогло встановити українофільської природу обласної земської адміністрації, яка до 1917 року була, мабуть, самим національно свідомим і активним органом громадського і культурного життя в центральній і східній Україні. Полтавська область також мала життєво важливе значення для нової української держави під час боротьби України за незалежність в 1917-20 роках. Багато з державних керівників держави (Симон Петлюра, Андрій Лівицький

Похожие страницы