Районний центр Київської області

ПЕРЕЯСЛАВ. Місто (2017 р. 27,548) на річці Трубіж і районний центр Київської області. У княжу епоху він був відомий як Переяславль, а потім як Переяслав до 1943 року, коли його перейменували на Переяслав-Хмельницький. У 2017 році назва міста змінилася на Переяслав. Це один з найдавніших міст України: вперше згадується в 907 році, у договорі між князем Олегом і Візантією, де він посідає третє місце за значенням після Києва та Чернігова. Переяслав був стратегічно важливою фортецею, яка захищала Київську Русь від степових кочівників. 

Самые важные и главные события в городе Киев и области собраны на портале kyivyes.com.ua и доступны в удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Згідно з літописами, Володимир Великий збудував свої укріплення у 992 році після перемоги над печенігами. З середини XI до початку XIII ст. Він був центром Переяславського князівства і місцем Переяславської єпархії. У період було зведено ряд монументальних споруд, але в 1239 році Переяслав був зруйнований татарами, і жодна середньовічна архітектура не збереглася. Переяслав почав відроджуватися лише в середині 16 ст, як козацький центр у Київському воєводстві. У 1648 році місто стало полковим центром у козацькому гетьманському державі, заснованому гетьманом Богданом Хмельницьким. Тут відбулися переговори, які завершилися Переяславським договором з Московією 1654 року. Сьогодні Переяслав є містом-музеєм, мало промисловості, але з 17 музеями та багатьма архітектурними пам'ятками ...

ВИШХОРОД. Місто (2016 р. 27 825) на річці Дніпро і районний центр Київської області. Вперше згадується в літописах 946 року, як резиденція княгині Ольги. У 1019 році тіла святих Бориса і Гліба були урочисто поховані в місцевій церкві Святого Василія. За часів Київської Русі Вишгород був стратегічною фортецею, яка захищала північний підхід до Києва. В 1093, 1136 і 1146 рр. Він відбивав напади куманів. У 1240 р. Монголи були знищені. У 15—16 вв. (Століття) Вишгород був лише селом, що належав Межигірському Преображенському монастирю. У 1934—37 і 1947 роках археологи виявили залишки будинків і ковальських, бронзових і гончарних знарядь. У 1968 році Вишгород був переведений у статус міста. Це місце Київської гідроелектростанції та першої в СРСР акумуляційної електростанції. У 1994 році був створений Державний історико-культурний заповідник «Вишгород», до складу якого входять залишки фортифікаційних укріплень князівської епохи, Вишгородського історичного музею та інших установ.

Похожие страницы