ПРИРОДНІ СКЛАДИ УКРАЇНИ

ПРИРОДНІ СКЛАДИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТСЬКИХ ГОРИ

Українські Карпати є однією з найважливіших і унікальних екорегіонів Європи. Всесвітній фонд дикої природи (WWF) визнав Карпати природною скарбницею глобального значення і включив його до свого «Глобального 200» списку найбільш значних екосистем нашої планети. Багата і унікальна флора і фауна регіону зберігається в мережі національних парків і природоохоронних заповідників, створених з метою захисту біологічного і ландшафтного різноманіття Українських Карпат. Оскільки дві третини території України знаходяться в степових і лісостепових зонах, що характеризуються низинними ландшафтами і степовою флорою і фауною, Карпати мають особливе значення для України і вважаються частиною національної спадщини. В той час, як заповідні території займають близько 4% всієї території України, в Українських Карпатах вони займають 8%, а в Закарпатській області - понад 13%. Дізнайтеся більше про природні скарби Українських Карпат, відвідавши наступні записи:

Самые интересные и важные события в городе Тернополь и области собраны на портале ternopil.eu и доступны в любое удобное время бесплатно и без регистрации.

Картина

Захищені території Карпат. Перші Карпатські охоронні території були створені на початку 20 століття. На Закарпатті було створено декілька лісових заповідників: Бучицький лісовий заповідник (ес. 1908), Тихий ялицево-лісовий заповідник (ст. 1908), смт-лісовий заповідник Піп Іван (ст. 1912). У 1913 р. Згідно з указом митрополита Андрея Шептицького на території нинішньої Івано-Франківської області створено тисо-лісовий заказник "Княж-Двір". Нинішня мережа Карпатських заповідників складається з декількох типів парків і заповідників: Карпатського біосферного заповідника; природний заповідник Горгани; Карпатський національний парк, Національний природний парк «Синевир», Національний природний парк «Ужанський», Національний парк «Вижниця», Національний парк «Сколе Бескид» і Національний парк «Гуцульщина»; і регіональний ландшафтний парк «Сіан», ландшафтний парк Захарований край. Найбільшим і найбільш цікавим серед них з природоохоронної точки зору є Карпатський біосферний заповідник

Похожие страницы