​МІСТО ЧЕРНІВЦІ

МІСТО ЧЕРНІВЦІ І ПІВНІЧНА БУКОВИНСЬКА ОБЛАСТЬ

Буковина розташована на південному заході України, між середньою течією річки Дністер і основним хребтом Карпатських гір. Це перехідний край між Україною і Румунією. Назва цієї території походить від його великого бука (бук) ліси і сходить до кінця 14 століття, коли він позначив землі на молдавсько-польському кордоні. З історичної точки зору це стратегічно важливий прикордонний район між Галичиною і Молдовою. 

Самые важные интересные события в городе Черновцы собраны на портале chernivtsi-future.com.ua и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Перехідне положення Буковини вплинуло на її історію; воно належало Галицько-Волинського князівства, потім Молдавії. Польські та угорські впливу перетнулися тут в 14 і 15 століттях. Між 1 774 і 1918 роками Буковина перебувала під владою Габсбургів у складі Австрійської імперії. У 1919-40 і 1941-4 роках вся Буковина належала Румунії. Тільки в 1940 році Буковина була розділена приблизно за етнічною ознакою між Україною і Румунією. Сьогодні Чернівецька область або велика частина північної частини Буковини знаходиться на Україні, тоді як більша частина Сучавської області або південній частині Буковини належить Румунії. Нинішня політична межа не зовсім збігається з етнічною кордоном: Румунія містить південну частину українського етнічного півострова з Серетом і ланцюгом гірських сіл, в той час як Україна містить румунський етнічний клин, який простягається до Чернівців. Чернівці - столиця Буковини і найбільше місто регіону ... Дізнайтеся більше про місто Чернівці та історичної області Буковина, відвідавши такі запісі.Буковіни. У стародавні часи на Буковині жили фракійські племена гетів і даків. У 10 столітті область увійшла до складу держави Київська Русь. Коли це держава була розділена в кінці XI століття, Буковина була в кінцевому рахунку включена в Князівство Галицько-Волинське. З монгольською навалою в 1241 році Буковина потрапила під татарське панування. Коли угорський король Людовик I переміг татар в 1342 році, південна Буковина перейшла під угорське правління. У цей період румуни із Трансільванії і області Марамуреш почали селитися на Буковині. Воєвода Богдан I, засновник молдовської держави, звільнив Буковину від Угорщини. З тих пір до 1774 року Буковина належала Молдавії і розділила її долю. У 1774 році, скориставшись російсько-турецької війною, Австрія анексувала частину північної Молдавії, в яку входили Чернівці, Серет, Радауті і Сучава. Новим адміністративним особі було присвоєно ім'я Буковина (вперше використано в документі в 1412 рік)

Похожие страницы