Коли нараховувати відсотки за прострочені платежі

Коли нараховувати відсотки за прострочені платежі

У вас є законне право вимагати відсотки за прострочені платежі, а також договірне право вимагати відсотки, якщо ви вказали це в своїх умовах.

Чи повинен я стягувати відсотки за прострочений платіж?

Ви можете нараховувати відсотки за всіма простроченими платежами. Однак, навіть якщо ви вкажете в своїх положеннях і умовах, що нараховуєте відсотки за все прострочені платежі, це залежить від вас, чи дійсно ви це робите чи ні. Повернути позикові гроші можна за допомогою колекторної агенції Таліон Плюс швидко та без ризику за доступною ціною, без переплат.  Ви повинні вирішувати кожен борг в кожному конкретному випадку і:

розглянути відносини з клієнтом

отримати думку обслуговуючого персоналу

оцінити вашу систему управління кредитами

Яку відсоткову ставку я повинен використовувати?

Ставки для нарахування відсотків називаються довідковими та встановлюються на шестимісячні періоди. Базова ставка Банку Англії на 31 грудня використовується в якості довідкової ставки для боргів, які прострочені в період з 1 січня по 30 червня наступного року. Ставка, що діє з 30 червня, використовується з 1 липня по 31 грудня.

Ви можете розрахувати відсотки, що підлягають виплаті за простроченими векселями, взявши відповідну базову ставку і додавши 8 відсотків.

Крім того, ви можете встановити договірну ставку, яка може бути вище або нижче встановленої ставки. Якщо ви встановлюєте договірну ставку, встановлена ставка більше не застосовується.

Відсотки повинні нараховуватися на непогашену суму брутто, включаючи ПДВ. ПДВ не стягується з самого інтересу.

Нарахування відсотків

Якщо ви ще не нарахували відсотки, вам може знадобитися:

адаптувати ваші системи кредитного менеджменту та виставлення рахунків

змінити рахунки-фактури і умови, щоб в них вказувалося, що ви залишаєте за собою право стягувати відсотки

повідомити клієнтів про ваші плани і переконатися, що вони розуміють нові умови

зв'яжіться зі звичайними платниками, щоб обговорити, як вони будуть порушені

Переконайтеся, що в рахунках вказана узгоджена дата платежу, щоб клієнти знали, коли почнуть нараховуватися відсотки, - повідомте клієнтам, якщо відсотки почнуть накопичуватися.

Перед нарахуванням відсотків ви можете відправити лист, в якому буде вказано, що платіж затримується, і якщо він не буде виплачений, наприклад, протягом семи днів, буде нараховуватися відсоток.

Похожие страницы