КИЇВ КАПІТАЛ УКРАЇНИ ТА КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

КИЇВ, КАПІТАЛ УКРАЇНИ, КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

З моменту заснування Київської Русі у другій половині 9-го століття Київ став її столицею і серцем цієї першої держави, що виникла серед східних слов'ян. З 9-го по 14-е століття нинішній Київський край складався з двох основних князівств Київської Русі: Київського князівства і Переяславського князівства. У той час Київ був релігійним центром Східної Європи. Поглядом митрополита були численні церкви та монастирі (найвідомішою з яких є Київський печерний монастир). 

Самые интересные и важные события в городе Киев собраны на портале kiyevlyanka.info/uk и доступны в удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Він також був центром навчання, письма, переписування книг і живопису. Там були написані перші руські літописи. У Софійському соборі була княжна бібліотека - перша в Україні бібліотека. Проте багатство і слава Києва приваблювали багатьох розбійників, і місто отримало численні напади і руйнування в результаті іноземних вторгнень і міжусобної боротьби між руськими князями. У 1240 році Київ був розграбований монголо-татарським військом хана Бату, який знищив його населення. У 1362 році Великий князь Альгірда Литовський приєднав Київську землю до Великого князівства Литовського, як удільне князівство. У 1497 році все місто отримало права Магдебурзького права. У 1569 році, згідно з положеннями Люблінської унії, Київ та Київське воєводство перейшли під польське панування та культурний вплив як частина Речі Посполитої. Під час козацького періоду, на початку 17 ст, Київ пережив ренесанс, став політичним, релігійним і культурним центром України. 

Похожие страницы